< Zpět na seznam vitaminů, minerálů a živin

Co jste možná nevěděli: Kolagen

O co jde?

Kolagen je výživový doplněk, který podporuje syntézu kolagenu. 
Kolagen je jedním z hlavních bílkovin v lidském těle, přítomný téměř ve všech lidských tkáních. Je to základní stavební blok, mimo jiné kůže, šlach, kostí, kloubů nebo rohovky očí. Je odpovědný za produkci synoviální tekutiny, elasticitu a tvrdost chrupavky, hydrataci a obnovu pokožky. Kolagen ovlivňuje soudržnost, sílu a elasticitu pojivové tkáně. Má také jedinečnou schopnost vázat vodu tak, aby pokožka udržovala správnou sílu, pružnost a napětí. 
Kolagen je přírodní protein, ze kterého je tvořena podstatná část soustavy podporující tělo a je to základní složka v tvorbě pojivových tkání. Lidské tělo doslova drží dohromady pouze pojivové tkáně. 
Díky kolagenu si jednotlivé orgány a tkáně udržují svou sílu a pružnost. Kolagen představuje až 25% celkové hmotnosti bílkovin v lidském těle. 
Přibližně 75% naší pokožky je kolagen a celkově asi 30% lidského těla je tvořeno kolagenem. Nedostatek kolagenu v celém těle způsobuje tuhost a bolest kloubů a svalů - což jsou časté doprovodné známky narůstajícího věku.
Bez kolagenu se celé lidské tělo doslova pomalu zhroutí.

Přejděte do související kategorie v obchodě

a vyberte si vhodné produkty s kvalitním obsahem.