Dr. Kloub - komplex na klouby 60 tablet Maximalizovat

Glukosamin Chondroitin MSM

Vyvážená kombinace pomáhá udržovat zdravé klouby a chrupavky.

Více informací

Dostupnost: Skladem

425 Kč

Vyvážená kombinace pomáhá udržovat zdravé klouby a chrupavky. Glukosamin napomáhá namáhané tkání v kloubech a opětovnému utváření chrupavkové tkáně. Chondroitin je hlavní složkou chrupavky a vyznačuje se vysokou schopností vázat vodu, čímž jsou zajištěny mechanické a elastické vlastnosti chrupavky. MSM je přirozeným zdrojem síry, který se nachází ve všech živých organizmech.

 

Popis jednotlivých složek:

Glukosamin (glucosamine) podporuje kloubní tkáň, zatěžovanou vzájemným třením chrupavek a přispívá k její regeneraci. Stimuluje tvorbu dvou stavebních prvků chrupavky.


Ukázalo se, že glukosamin má ochranný vliv proti poruchám kloubů a je výběrově používán kloubními odborníky pro svůj silný léčivý účinek při příznacích artritidy. Glukosamin má taky svou roli při tvorbě nehtů, šlach, kůže, očí, kostí, vaziva, srdečních chlopní a při sekreci slizu, v zažívacím, dýchacím a močovém ústrojí. Zlepšuje také funkci lymfatického systému. Glukosamin je prakticky bez vedlejších účinků a nejsou známy žádné kontraindikace při jeho používání. Glukosamin je získáván z korýšů a měkkýšů.

Chondroitin je jednou z hlavních složek chrupavky a má vynikající schopnost vázat na sebe vodu. Tímto zajišťuje mechanicko-elastické vlastnosti chrupavky. Je doporučován především sportovcům, starším lidem a těžce fyzicky pracujícím.

Chondroitin sulfát podporuje zachování zdravé struktury chrupavky a normální funkce kloubů. Přispívá ke stavbě a udržování hlavních konstrukčních prvků chrupavky, čímž hraje důležitou roli pro zachování celistvosti a regeneraci kloubních chrupavek.

MSM (methylsulfonylmethan) možná zní jako název nějaké syntetické sloučeniny, ale jde o přirozenou látku, která se vyskytuje ve všech živých organizmech. Je zdrojem biologicky vázané síry.

Síra patří mezi nejčastěji zastoupené minerály v lidském organizmu. MSM může přispět k zachování zdravé struktury chrupavek.

Účinek všech tří látek (glukosamin, chondroitin a MSM) je vyšší, pokud se užívají společně.

 

Obsah aktivních složek ve 2 tabletách:
Název                                                                        Obsah                           % DDD
Glukosamin (glukosamin sulfát)                      1100 mg                             ** %
MSM (methyl-sulfonyl-metan)                           700 mg                             ** %
Chondroitin (chondroitin sulfát)                       500 mg                             ** %
Výtažek ze šípků (prášek)                                    400 mg                             ** %
Užívání: 2 tablety denně s jídlem.

Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Výživový doplněk se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Kdo je pod dohledem lékaře nebo potřebuje lékařskou péči, měl by užívání tohoto produktu konzultovat se svým lékařem.

Skladování: Uchovávejte na suchém a chladném místě, mimo dosah dětí.

Obsah balení: 60 tablet (vyrobeno v USA)

Výživové doplňky nenahrazují běžnou stravu.