Jizvy

Citace:DAVIS, Adelle. Uzdravme se: jak obnovit zdraví pomocí zdravé výživy.
Praha: Pragma, 1998, 441 s. ISBN 80-7205-594-1

 

"Vitamin E se podceňuje. Američtí lékaři podceňují tento vitamin do takové míry, že většina studií prevence jizev a jejich odstraňování proběhla v jiných zemích. Několik Američanů však přesto výjimečně přispělo svými poznatky v tomto oboru.

Dřívější analýza potravin naznačila, že je v nich vitamin E neboli alfa tokoferol široce zastoupen, takže se předpokládalo, že je jeho nedostatek vzácný. Později výzkum odhalil, že jedině jeden ze sedmi přírodních tokoferolů, jeho alfa forma, působí jako vitamin.“ Více info str.: 50

„Když z ostatních zemí došly zprávy o tom, že vitamin E pomáhá při prevenci potratů a léčbě srdečních chorob, byly v USA k dostání smíšení tokoferoly, které jsou nestálé a prakticky bezcenné, a proto lékaři nezaznamenali žádné zlepšení u pacientů, kteří dostávali preparáty téměř bez tohoto vitaminu.“ Více info str.: 50

„Jizvám se dá zabránit

Jedním z jasných bodů v naší rodině je veselá Oleta, která nám chodí uklízet. Jedného rána s senou přivezla svého syna Melvina, rozložitého sportovce se širokými rameny, který měl tak hrozně popálená záda, že byla doslova uškvařená.

Před pěti dny, když pracoval v myčce aut, přímo za nim prasklo potrubí s vařící párou. Jeho lékař mu předepsal jenom aspirin. Když jsem ho viděla. Měl záda slitá v jedinou ránu živého mokvajícího masa, na několik místech se objevily malé stroupky a svědění, stahující bolest z tvořící se jizvové tkáně ho téměř doháněla k šílenství. Nikdy v životě jsem neviděla člověka s tak silným popálením mimo nemocnici.

Věděla jsem, že vitamin E tiší bolesti při popáleninách a zabraňuje tvorbě jizev, proto jsem propíchla uzávěry ampulek s vitaminem E sterilizovanou jehlou a postříkala jsem jejich obsahem celá chlapcova yáda. Jeho matka tuto proceduru doma opakovala každé ráno a večer a Melvin bral 200 jednotek vitamínu po každém jídle, dokud se neuzdravil. (v té době jsem ještě nevěděla, že PABA často tiší bolest při popáleninách, ještě úspěšněji než vitamin E.)

Později mi Melvin vzkázal, že intenzivní potíže způsobené opařením a agónie svědění a stahující bolesti, vyvolané tvorbou jizvové tkáně zmizely během několika hodin. Bez vitaminu E by měl celá záda zjizvená, takto se rychle uzdravoval a po jizvách nezůstalo ani stopy. Za tři týdny už hrál fotbal.“ Více info str. : 46


Vitaminy a minerály by měli být užívány v tom poměru, aby bylo všech 40 důležitých výživných látek pro tělo doplněno. Taktéž Dr. Gábor Lenkei ve své knize "Cenzurované zdraví", píše o důležitosti vyváženého poměru vitaminů a minerálů. Zde je citace z jeho knihy:

 

"Doporučená základní FORMULA

 

Vitamin A – 5000-10000 UI
Vitamin D – 400 UI
Vitamin E – 400-800 UI
Vitamin C – 500-1000 mg
Vitamin B1 – 300-500 mg
Vitamin B2 – 50 mg
Vitamin B3 – 50 mg
Vitamin B5 – 50 mg
Vitamin B6 – 50 mg
Cholin 50 mg
Inositol – 50 mg
PABA – 50 mg
B 12 – 50 mcg
Biotin – 50 mcg
Kyselina listová – 100 mcg
Vápnik 500 mg - + Kal-Mag drink
Magnesium – 250 mg + Kal-Mag drink                                                                                  
Železo – 18 mg
Zinek – 15 mg
Mangan – 4 mg
Měď – 2 mg
Jód – 225 mcg
+60-70  typů stopových minerálu

Další doplňky by mohli být nutné:

Pro kuřáky: více vitaminu C a vitaminu E
Pro ty co piji alkohol: více vitaminu B1"

 

 Citace s knihy: Censored Health, Dr. Gábor Lenkei, str. 236-237

 

 


Počet produktů: 10

  • Grid
  • List