Hubnutí

Citace:DAVIS, Adelle. Uzdravme se: jak obnovit zdraví pomocí zdravé výživy.
Praha: Pragma, 1998, 441 s. ISBN 80-7205-594-1

 

„Zvýšení produkce energie. I když má obezita mnoho příčin, jsem přesvědčena, že jejím hlavním důvodem – stejně jako u srdečních chorob – je příliš malý přísun živin v našem jídelníčku, který brání tomu, aby se tuky jednoduše spalovaly. Tuk zmizí, jedině když je vynaložena nějaká energie, a proto se člověk nemůže zbavit nadbytečných kilogramů, dokud není tuk beze zbytku spálen. Při tomto procesu je zapotřebí téměř všech vitaminů. Nedostatek každého z vitaminu B způsobuje znatelné zpoždění v produkci energie. Pokud v těle chybí kyselina pantotenová, tuky se pálí jenom polovičním tempem. Neshromážděný tuk se nedá změnit na energii bez vitaminu B6 a krysy, kterým tento vitamin chyběl, využívali bílkoviny a tuky tak neefektivně, že začaly být hrůzně obézní.

Podobně jsou pro enzymy, které vyrábějí energii, nutné bílkoviny. Tuky se spalují dvakrát rychleji, když je bílkovin dostatek, a proto se kalorie využijí. Pokud se do stravy zařadí opomíjený vitamin E, využití tuků se zdvojnásobí. Samotné bílkoviny se nedají upotřebit bez cholinu, vitaminu B6 a dalších živin a jakmile jedna z nich chybí, rychle se mění v tuk.

 

Hlavní funkci lecitinu je pomáhat buňkám při spalování tuku, a proto každý nedostatek, který brání vzniku lecitinu, způsobuje, že se tuk špatně využívá a mohou vzniknout koronární choroby, vysoký krevní tlak a nadváha zároveň u jediného člověka. U obézních osob je v krvi téměř vždy nadbytek tuku a cholesterolu a to naznačuje, že energie nevzniká normálně a výsledkem je zbytečná únava a nadváha.“ Více info str.85


Vitaminy a minerály by měli být užívány v tom poměru, aby bylo všech 40 důležitých výživných látek pro tělo doplněno. Taktéž Dr. Gábor Lenkei ve své knize "Cenzurované zdraví", píše o důležitosti vyváženého poměru vitaminů a minerálů. Zde je citace z jeho knihy:

 

"Doporučená základní FORMULA

 

Vitamin A – 5000-10000 UI
Vitamin D – 400 UI
Vitamin E – 400-800 UI
Vitamin C – 500-1000 mg
Vitamin B1 – 300-500 mg
Vitamin B2 – 50 mg
Vitamin B3 – 50 mg
Vitamin B5 – 50 mg
Vitamin B6 – 50 mg
Cholin 50 mg
Inositol – 50 mg
PABA – 50 mg
B 12 – 50 mcg
Biotin – 50 mcg
Kyselina listová – 100 mcg
Vápnik 500 mg - + Kal-Mag drink
Magnesium – 250 mg + Kal-Mag drink                                                                                  
Železo – 18 mg
Zinek – 15 mg
Mangan – 4 mg
Měď – 2 mg
Jód – 225 mcg
+60-70  typů stopových minerálu

Další doplňky by mohli být nutné:

Pro kuřáky: více vitaminu C a vitaminu E
Pro ty co piji alkohol: více vitaminu B1"

 

 Citace s knihy: Censored Health, Dr. Gábor Lenkei, str. 236-237

 

 


Počet produktů: 13

  • Grid
  • List