Imunita a prevence

 Citace: DAVIS, Adelle. Uzdravme se: jak obnovit zdraví pomocí zdravé výživy.                                                                                                   
Praha: Pragma, 1998, 441 s. ISBN 80-7205-594-1.

                                                                                                                                          

"Dvě neměnná pravidla


Existují dvě neměnná pravidla, která platí pro všechny diety na všechny nemoci a poruchy. Zaprvé vylepšit výživu, jakmile se objeví příznaky nějaké nemoci. Pomocí tohoto jednoduchého pravidla se dá předejít velkému množství utrpení.

Zadruhé dát pozor na to, aby bylo všech 40 živin, které tělo potřebuje, doplněno v adekvátním množství, i kdyby měl člověk přehnat množství látek, které naplňují požadavky stresu.

Naše kultura je tak orientovaná na zdravotnický přístup, který předepisuje na bolení hlavy aspirin, že se toto pravidlo často porušuje. Většina léků působí samostatně, zatímco žádná živina nemá dostatečnou cenu bez ostatních. Zvýšit množství jedné živiny a ignorovat ostatní je podobné, jako kdyby se člověk snažil přestavět dům jenom se stovkami klik a šindelů.

Požadavky těla zahrnují základní mastné kyseliny, uhlovodany, kompletní bílkoviny a každý známý vitamin a minerál. Pokud člověk jí neupravené potraviny, uspokojuje nepochybně i potřebu živin, které ještě nejsou známé. Statisíce pokusů se zvířaty ukázaly, že když v těle chybí jedna živina nebo nějaká kombinace živin, vzniká nemoc. Nedá se pochybovat o tom, že lidé onemocní kvůli tomu, že se stravují podle stejně nevhodných jídelníčků, jaké vyvolávají stejné nemoci u zvířat. Přesto pokud není škoda nenapravitelná, může zdravá strava se všemi živinami ve vysokém množství navrátit zdraví."
Více info str.: 369


"Zůstává stále mnoho poznatku, které se musíme naučit, ale to není žádný argument, který by nám bránil, abychom využili toho, co už víme.

Toto obrovské množství studií se zabývá 40 výživnými látkami, které lidský organismus sám nemůže vytvořit: jedné esenciální mastné kyseliny, 15 vitaminů, 14 minerálů a 10 aminokyselin. Celkové se dá těchto 40 látek považovat za potřebu lidského organismu. Naše tělo z nich vyrábí odhadem 10 000 různých sloučenin potřebných k udržení zdraví. Už známe asi 3 000 látek, většinou enzymů a koenzymů s vitaminy, které za pomoci minerálů řídí práci buněk. Všech 40 látek pracuje společně, a proto nedostatek každé z nich může způsobit nedostatečnou produkci stovek těchto nezbytně nutných sloučenin. Výživa je jako orchestr se 40 nástroji a když přidáme velké množství jedné nebo dvou látek. neobohatíme hudbu, stejně jako hlasité troubicí lesní rohy a dunící bubny nevylepší Beethovenovu symfonii."
Více info str.: 14


Vitaminy a minerály by měli být užívány v tom poměru, aby bylo všech 40 důležitých výživných látek pro tělo doplněno. Taktéž Dr. Gábor Lenkei ve své knize "Cenzurované zdraví", píše o důležitosti vyváženého poměru vitaminů a minerálů. Zde je citace z jeho knihy:

 

"Doporučená základní FORMULA

 

Vitamin A – 5000-10000 UI
Vitamin D – 400 UI
Vitamin E – 400-800 UI
Vitamin C – 500-1000 mg
Vitamin B1 – 300-500 mg
Vitamin B2 – 50 mg
Vitamin B3 – 50 mg
Vitamin B5 – 50 mg
Vitamin B6 – 50 mg
Cholin 50 mg
Inositol – 50 mg
PABA – 50 mg
B 12 – 50 mcg
Biotin – 50 mcg
Kyselina listová – 100 mcg
Vápnik 500 mg - + Kal-Mag drink
Magnesium – 250 mg + Kal-Mag drink                                                                                  
Železo – 18 mg
Zinek – 15 mg
Mangan – 4 mg
Měď – 2 mg
Jód – 225 mcg
+60-70  typů stopových minerálu

Další doplňky by mohli být nutné:

Pro kuřáky: více vitaminu C a vitaminu E
Pro ty co piji alkohol: více vitaminu B1"

 

 Citace s knihy: Censored Health, Dr. Gábor Lenkei, str. 236-237

 

 


Počet produktů: 14

  • Grid
  • List